Historia Azji / Historia Świata

Korea. Historia Korei w Pigułce.


Korea Północna i Korea Południowa. Półwysep Koreański, dziś podzielony pomiędzy dwa kraje, pozostaje w tym stanie od kilkudziesięciu lat jednak pod fasadą ideologii, kryje się ponad dwa tysiące lat historii.

Prymitywne ludy, wyruszajac z okolic Ałtaju, omijają Bajkał i wkraczają na tereny Mongolii i Mandżurii. Stamtąd, stopniowo pojawiaja sie w Korei. Z pierwotnych ludów, wylaniaja sie plemiona, a z plemion, panstewka. W tym samym czasie pobliska cywilizacja Chiny, interesując sie swiatem, ktory ja otacza. Opisuje go. Pierwsze wzmianki o Korei, pojawiaja sie w kronikach Chinskich, jeszcze zanim, Koreanczycy zaczna spisywac wlasna historie. Co stoi za dzisiejszą sytuacją w Korei? Jak państwo to się rozwinęło? Co łączy je z Chinami? Co łączy Koreę z Japonią? Te wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tym filmie.

Tagi: , , korea


Historia w 5 minut — podróż przez historię


Wykłady historyczne

Żeby przejść do pełnej playlisty, kliknij w logo youtube na wideo lub lista wykładów.

Kanał Historya.pl
Kanał historya.pl na youtube zawiera uporządkowaną kolekcję wykładów, filmów dokumentalnych, archiwalnych oraz fabularnych związanych z tematyką historii. Staram się selekcjonować najlepsze materiały.