O blogu


Witaj, dziękuję, że zainteresował Cię mój blog. Postaram się odpowiedzieć poniżej dlaczego prowadzę tego bloga.
 
Nie aspiruje do tworzenia własnego poglądu na historię, moim celem jest stworzenie artykułów, które głównie skupiają się na analizie różnych źródeł historycznych, takich jak bezpośrednie przekazy, pamiętniki, diariusze, korespondencja, a w dalszej kolejności przekazy osób trzecich, oraz opinie własne różnych historyków.
 
Podejmując taki wybór stawiam się w dość trudnej sytuacji ponieważ oczywiście nie wszystkie teksty źródłowe są rzetelne. Wiele osób dodawało własne fakty w zapisie wydarzeń które prowadzili. Dlatego postaram się nie oceniać postaw postaci historycznych, ani nie uznawać jedynego słusznego poglądu wedle tekstu źródłowego, tylko zestawić ze sobą różne źródła historyczne dające kilka spojrzeń na jedną sprawę, a decyzję o tym która relacja jest tą właściwą pozostawię Wam.
 
Pod każdym artykułem bez wyjątku znajduje się możliwość zostawienia komentarza i wypowiedzenie się. Komentarze bardzo doceniam i będzie dla mnie przyjemnością jeżeli zechcecie udzielić się i wskazać również własne poszlaki w badaniu różnych teksów źródłowych, bądź zasugerujecie różne pozycje książkowe które mogą doprowadzić do osiągnięcia większej rzetelności w publikacjach prezentowanych na tej stornie.
 


Historia w 5 minut — podróż przez historię


Wykłady historyczne

Żeby przejść do pełnej playlisty, kliknij w logo youtube na wideo lub lista wykładów.

Kanał Historya.pl
Kanał historya.pl na youtube zawiera uporządkowaną kolekcję wykładów, filmów dokumentalnych, archiwalnych oraz fabularnych związanych z tematyką historii. Staram się selekcjonować najlepsze materiały.